Производи

 • ES420-26P L2 Gigabit Simple Management Access Switch

  ES420-26P L2 гигабитен прекинувач за едноставен пристап за управување

  DCN ES420-26P е прекинувач на етернет управуван од гигабити, кој обезбедува 24 10/100 / 1000Mbps RJ45 и 2 SFP порти. Секоја порта поддржува автоматска функција MDI / MDIX и може да постигне пренасочување со брзина на жица. Прекинувачот ES420-26P е прекинувач за управување со мрежата со слоеви на гигабитни слоеви 2, дизајниран и развиен независно за градење гигабитни мрежи со високи перформанси. Обезбедува сеопфатен систем за заштита на безбедноста, целосни QoS политики и богати функции VLAN. Лесно е да се управува и одржува, а е ...
 • ES420-10P L2 Simple Management Switch

  ES420-10P L2 прекинувач за едноставно управување

  DCN ES420-10P обезбедува 8 * 10/100 / 1000M автоматска функција MDI / MDIX плус 2 * SFP порта што може да реализира пренасочување на брзината на жицата. Може да го поддржи ACL врз основа на пристаништето, за лесно постигнување на мрежно следење, контрола на сообраќајот, забелешка на приоритетот и сообраќај напред; поддршка на STP / RSTP / MSTP L2 технологија за заштита на врски, значително ја подобрува можноста за вишок на врски, обезбедува стабилност на мрежата; поддршка на ACL врз основа на временски опсег за лесно постигнување точна контрола на пристап; поддршка за автентикација 802.1x заснована на MAC и стр ...
 • DIN-Rail L2 Industrial Switch

  Индустриски прекинувач DIN-Rail L2

  Индустрискиот прекинувач од серија IS2100D (R2) обезбедува брза поврзување на гигабит етернет во компактен фактор на форма и е дизајниран за широк спектар на индустриски апликации каде што се потребни стврднати производи. Платформата е изградена за да издржи на суровата околина во производството, енергијата, транспортот, рударството и паметните градови. Платформата IS2100D (R2) е исто така идеална за проширено распоредување на претпријатијата во надворешни простори, магацини и дистрибутивни центри. Овие прекинувачи работат софтверски базиран ...
 • IS5600G-2U/IS5600XG-2U Industrial Switch

  Индустриски прекинувач IS5600G-2U / IS5600XG-2U

  IS5600G-2U / IS5600XG-2U слој 3 модуларен гигабит индустриски етернет прекинувач поддржува сеопфатни Layer 2/3 протоколи. Овозможува внатрешен излишен механизам на прстен кој може да биде идеален избор за слојот на агрегација во рамките на фабричката автоматизација и апликациите за контрола на процесот. IS5600G-2U / IS5600XG-2U обезбедува три 8-порта 1000Mbps етернет модуларни слотови и еден модуларен слот со 4 порти 1000Mbps / 10Gbps на предниот панел. Комбинираниот модул Giga порта обезбедува SFP интерфејс за GE / 10G приклучување или за ...
 • IS5600 Series L3 Industrial Swich

  Индустриски швајцарски серијал IS5600 L3

  Модуларен прекинувач за индустриски етернет серија IS5600 поддржува сеопфатни протоколи на слој 2/3. Овозможува внатрешен излишен механизам на прстен кој може да биде идеален избор за слојот на агрегација во рамките на фабричката автоматизација и апликациите за контрола на процесот. Карактеристики и придобивки Главни одлики Не блокирај целосна брзина Layer2 / 3 напред Повеќе интерфејси со брзина на етернет Ringвони непотребна можност за да обезбеди обновување на мрежата. Во комбинација со софтвер за управување со SNMP за да се обезбеди сеопфатна мрежа ...
 • CS6200(R2) Dual Stack 10G Ethernet Routing Copper Switch

  CS6200 (R2) Dual Stack 10G Ethernet Routing Baker Switch

  Прекинувачите DCN CS6200-EI серија од бакар се следната генерација 10G преклопни рутирачки прекинувачи од следната генерација кои обезбедуваат фиксен гигабит пристап и 10GE приклучоци за поврзување. CS6200-EI прекинувачот за бакар има напреден дизајн на архитектура за хардвер и софтвер. Овие прекинувачи обезбедуваат висока достапност, приспособливост, безбедност, енергетска ефикасност и лесна работа со богати карактеристики како што се VSF (Virtual Switch Framework), IEEE 802.3at по избор и излишно напојување. Таа е идеална за агрегација со висока густина или основен слој ...
 • CS6200(R2) Dual Stack 10G Ethernet Routing Fiber Switch

  Прекинувач со влакна за рутирање CS6200 (R2) со двоен оџак 10G етернет

  Склопки со серија влакна DCN CS6200-EI се следни генерации 10GbE рута-прекинувачи што можат да се редат и обезбедуваат фиксен гигабит оптички пристап и 10GbE порти за поврзување. Прекинувачот за влакна CS6200-EI има напреден дизајн на хардверска и софтверска архитектура. Овие прекинувачи обезбедуваат висока достапност, приспособливост, безбедност, енергетска ефикасност и леснотија на работа со богати карактеристики како што се VSF (Виртуелна рамка за прекинувачи), излишни напојувања. Таа е идеална за оптичка агрегација со висока густина во решенија FTTx или околу ...
 • EAP380-E SMB Smart Indoor 802.11ac wave2 Dual Band AP

  EAP380-E SMB Smart Indoor 802.11ac wave2 Dual Band AP

  DCN EAP380-E е точка за безжичен пристап (АП) дизајнирана за пазарот на СМБ. Обезбедува сеопфатни можности за поддршка на услугите и одликува со голема сигурност, висока безбедност, едноставно распоредување на мрежата, автоматско откривање и конфигурирање на наизменична струја и управување и одржување во реално време, што ги исполнува барањата за лесно распоредување на мрежата. АП ја исполнува усогласеноста на стандардите со бран 2 од 802.11ac и може да понуди максимум проток од 1.167Gbps - 300Mbps во 2.4G со 2 × 2, 867Mbps во 5G со 2 × 2. На ...
 • EAP280-E SMB Smart Indoor 802.11n Single Band AP

  EAP280-E SMB Smart Indoor 802.11n Single Band AP

  EAP280-E е ново ефективно претпријатие Wi-Fi AP (пристапна точка) претставено од DCN. Овој АП поддржува 802.11n стандард со мега етернет возводно поврзување. EAP280-E работи во опсег од 2.4G и максималната пропусност може да биде до 300Mbps. EAP280-E обезбедува разноврсна функционалност на радио, мобилен, безбедносен и сообраќаен инженеринг, итн., Може да работи со физички или облак AC (контролер за пристап) за да обезбеди пристап до мрежата на претпријатието, кампусот на Wi-Fi, како и просторијата за дигитална класа, комерцијалниот Wi-Fi ...
 • EAP220 Smart 802.11ac Dual Band In-wall Wireless AP

  EAP220 Smart 802.11ac двоен опсег Безжичен АП во wallид

  EAP220 може да се инсталира во стандарден панел x86, без реконструкција на wallидот за да заштедите трошоци и време и да ја заштитите оригиналната декорација. EAP220 го поддржува опсегот 802.11AC standard2.4G и 5G и го поддржува највисокиот достапен безжичен опсег од 733Mbps. EAP220 обезбедува една приклучок за етернет со врзаност од 100 милиони, етернет приклучок за 100М и една телефонска порта RJ11 за спуштање. Портата за uplink може да поддржува 802.3af POE, така што EAP220 не само што може да обезбеди WIFI покриеност со високи перформанси, туку и да обезбеди ...
 • EAP180 Smart 802.11n Single Band In-wall Wireless AP

  EAP180 Smart 802.11n едножичен безжичен АП во wallид

  EAP180 може да се инсталира во стандарден панел x86, без реконструкција на wallидот за да заштедите време и трошоци. EAP180 го поддржува стандардот 802.11n и работи во опсег од 2.4G, може да обезбеди ширина на опсег од 300 милиони. EAP180 обезбедува приклучок за етернет со врски од 1 * 100 милиони, приклучок за етернет од 100 М и еден телефонски приклучок за RJ11. Со приклучок за поврзување со поддршка на 802.3af POE, EAP180 не само што обезбедува високи перформанси WiFi покриеност, туку и дополнителна жична врска и телефонска врска. Клучни карактеристики и нагласи Лесно ...
 • EAC680 SMB Smart Wireless Access Controller

  Паметен безжичен контролер за пристап EAC680 SMB

  DCN EAC680 е паметен контролер за пристап (AC) развиен за безжични мрежи SMB и гранки на големи претпријатија. Може да се комбинира со DCN паметни EAP серии безжични пристапни точки (AP) за да формира решение за централно управувано безжична LAN (WLAN). EAC680 поддржува 24 * 10/100 / 1000MBase-T и 4 * 10GbE SFP +) за вклучување, може да управува до 520 паметни безжични АП. Уредот обезбедува силна контрола на пристап до WLAN преку системи како што се прецизно контролирање и управување со корисникот, комплетно управување со RF и безбедносни ...
12345 Следно> >> Страна 1/5

Остави ја твојата порака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја