Краток DCN

DCN- Јунке Кина информатичка технологија ограничена

Yunke China Information Technology Limited, како подружница на групацијата Digital China (матична компанија) (шифра на акциите: SZ000034), е водечки обезбедувач на опрема за комуникација со податоци и решенија. Добивајќи од Lenovo, DCN беше лансиран на мрежниот пазар во 1997 година со филозофија на компанијата „Клиенти-ориентирана, водена од технологија и посакувана услуга“.

DCN се фокусира на полето за комуникација со податоци со целосни линии на производи, вклучително прекинувач, безжичен, рутер, безбедносен заштитен allид и портал, складирање, CPE и услуги на облак. Со продолжување на инвестициите во R&D, DCN е водечки давател на решенија IPv6, првата кинеска компанија освои IPv6 Ready Gold сертификат и првиот производител доби OpenFlow v1.3 сертификат.

DCN обезбедува производ и решение за 60+ земји ширум светот и има основано претставнички и услужен центар во регионите на ЗНД, Европа, Азија, Америка и Блискиот исток. DCN им служи на клиенти успешно од образованието, владата, операторите, интернет провајдерот, угостителството и SMB.

Врз основа на независен развој и одржлива иновација, DCN е континуирано да обезбедува мрежно решение со интелигентни, сигурни и интегрирани мрежни производи и квалитетна услуга за клиентите

Центар за истражување и развој:

image1
image2
image3
image4
image5
image6

Фабрика:

Адреса: број 1068-3, авенија Avenueимеи Северна, област Districtимеи, Ксиамен

image7
image8
image9
image10
image11
image12

Сертификација

image13
image14
image15
image16
image17
image19

Историја на развој

Глобална сертифицирана мрежа IPv6 an

Стартувајте прекинувачи за центри за податоци кои поддржуваат карактеристики за виртуелизација; Стартувајте го првиот комерцијален прекинувач со отворен проток во Кина; Награден е со IPv6 демонстрација CNGI проект на Кинеската академија на науките;

Обезбедување на 1,2 прекинувач за SDN мрежа на мрежен центар на Кинеската академија на науките; Стартувајте ја производната линија за прекинувач на центарот за податоци

Стартувајте ја прекинувачот за централен центар за податоци со облачни компјутери од следната генерација со затворена архитектура; Dcnos7.0 беше лансиран, а целиот производ поддржува отворен проток; Стартувајте SDN практични решенија за универзална

DCN се приклучи на организацијата onf во серии во Кина, прва што го помина сертифицирањето на конзистентноста со отворен проток 1.0

DCN е првиот домашен производител што го поминал сертификатот за усогласеност OpenFlow V1.3

Најниската серија сечила на DCN во светот на 802.11ac АП е наведена и успешно поставена во Националната независна демонстрациска зона за иновации во ongонгуанкун

Компанијата лансираше цел спектар на APS-класа на претпријатија заснована на стандардот 802.11ac WAVE2; иновираше производ со три фреквенции со осум потоци АП wl8200-i3 (R2) за да се исполнат сценаријата за пристап со висока густина;

Воведени се нови генерација на SDN чипови базирани на доломит серија cs6570 100g производи со прекинувач со високи перформанси на центарот за податоци. Лансирана е платформата за управување со Imcloud Intelligent Cloud v2.0, која поддржува

Основана во 2008 година, со седиште во Пекинг, ја основа филијалата за даночна декларација во Пекинг и филијалата на Хонг Конг. Во моментов, има канцеларии во Чангчун, Шенјанг, Далиан, hengенгжу, Хохот, Шиџиаз


Остави ја твојата порака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја