• ES1208 Gigabits Unmanaged Switch

  ES1208 гигабити не управуван прекинувач

  ES1208 е 8-порта 10/100 / 1000mbps не управуван етернет прекинувач со користење на чипсет Realtek RTL8370N. ES1208 обезбедува ефикасно распределување на ширината на опсегот на секоја порта со режим на пренасочување и складирање и динамично распределување на меморијата. Тој нуди осум прилагодени порти со 10/100 / 1000Mbps што се компатибилни со мрежни мрежи со 10base-T, 100base-TX и 1000Base-T, автоматско преговарање за брзината на портата 10/100 / 1000Mbps. LED индикаторите можат динамички да ја прикажат напојувањето и мрежното поврзување / исклучување. ES1208 е мал ...
 • ES1210P Gigabits Unmanaged Switch

  ES1210P гигабити не управуван прекинувач

  Прекинувачот ES1210P е прекинат прекинувач на DCN со целосен гигабит, кој обезбедува осум адаптивни порти со 10/100 / 1000Mbps и две оптички порти SFP со 100 / 1000Mbps, сите поддржуваат пренасочување на брзината на жицата. LED индикаторите можат динамички да ја прикажат напојувањето и мрежното поврзување / исклучување. ES1210P има голем дизајн на интеграција, мала тежина и едноставна работа, погоден за мали и средни канцелариски мрежи и безбедносна мрежа за пристап. Карактеристики Договор со IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3x, IEEE802.3az ...
 • ES1226P Gigabits Unmanaged Switch

  ES1226P гигабити не управуван прекинувач

  ES1226P е прекинувач за целосен гигабит без пристап на DCN, кој обезбедува 24 10/100 / 1000Mbps автоматско преговарање RJ45 порти и две 1000mbps SFP порти. Не е потребна конфигурација кога уредот е распореден, а проследувањето на брзината на жицата на сите пристаништа може да се реализира откако ќе се поврзе напојувањето, што може да исполнува различни сценарија за пристап до етернет. ES1226P е најпосакуван уред за претпријатија, интернет-кафулиња, станбени области и мрежи на кампуси за да се изгради пристап до гигабити. Карактеристики Договор со IEEE802.3 、 IEE ...
 • ES1224 Gigabits Unmanaged Switch

  ES1224 гигабита не управувана прекинувач

  Прекинувачот ES1224 е прекинат прекинувач на DCN со целосен гигабит, кој обезбедува дваесет и четири адаптивни порти од 10/100 / 1000Mbps, сите поддржуваат пренасочување на брзината на жицата. ES1224 обезбедува ефикасна распределба на ширина на опсег на секоја порта со режим на пренасочување складирање и пренасочување и динамичка распределба на меморијата. Исто така, поддржува контрола на протокот што може ефикасно да избегне губење на пакет при пренесување и прием. Енергетски ефикасен стандард Ethernet IEEE802.3az на ES1224 го прави ефикасно намалување на потрошувачката на енергија и ...
 • ES1216 Gigabits Unmanaged Switch

  ES1216 гигабити не управуван прекинувач

  Прекинувачот ES1216 е прекинат прекинувач на DCN со целосен гигабит, кој обезбедува шеснаесет прилагодени порти од 10/100 / 1000Mbps, сите поддржуваат пренасочување на брзината на жицата. ES1216 обезбедува ефикасно распределување на ширината на опсегот на секоја порта со режим на пренасочување и складирање и динамично распределување на меморијата. Исто така, поддржува контрола на протокот што може ефикасно да избегне губење на пакет при пренесување и прием. Енергетски ефикасен стандард Етернет IEEE802.3az на ES1216 го прави ефикасно намалување на потрошувачката на енергија и заштита на ...

Остави ја твојата порака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја